Gdzie linkować SEARCH ENGINE RANKER’em?

Proces pozycjonowania, czyli windowania stron w rankingu wyszukiwarki, opiera się na generowaniu linków przesyłających do strony klienta. Im więcej linków i im bardziej zaufana witryna, na której się znajdują, tym lepiej. Od tego właśnie zależy nasza pozycja w wynikach wyszukiwarki. W tym procesie liczy się jakość, a nie ilość – lepiej umieścić mniej linków, ale wiarygodnych, niż mnóstwo mniej pewnych.

Miejsc do linkowania nie brakuje

Miejsca najczęściej używane

Linkowanie strony najczęściej odbywa się w komentarzach na blogach, a także na forach internetowych – w podpisach i postach. Jest to jednak dość mozolne, a można znaleźć dużo prostsze i łatwiejsze metody. Używając programów do linkowania, takich jak automatyczny GSA Search Engine Ranker, możemy znacznie poszerzyć liczbę miejsc, na których będziemy działać, bowiem program ten obsługuje mnóstwo platform i skryptów – obecnie liczba ta sięga 350, jednak rośnie praktycznie z każdym dniem i z każdą aktualizacją, która przypada co kilka dni. Dzięki takiej różnorodności i ilości miejsc w sieci, budowanie sieci linków jest bezpieczne, szybkie i łatwe, a same linki mają zróżnicowane profile. A na tej stronie możemy zobaczyć wszystkie silniki do GSA: http://gsaserseo.pl/engines/

Co obsługuje GSA

Program ma duże pole do popisu – samych typów miejsc, które obsługuje jest aż 14. Znajdziemy wśród nich takie, których stosowanie w pozycjonowaniu jest konieczne – między innymi blogi, fora, mikroblogi i księgi gości. GSA Search Engine Ranker umieszcza posty także na zakładkach i w sieciach społecznościowych, w galeriach zdjęć, miejscach z artykułami, stronach z filmami i statystykami domen. To jednak nie wszystko – obsługuje też katalogi stron, portale web 2.0, strony na skryptach WIKI i miejsca z dokumentami czy prezentacjami. Jak widać, ma więc do dyspozycji sporo miejsca w sieci, a dodatkowe informacje do gsa search engine FAQ.

Użyteczny katalog

Program GSA posiada specjalny katalog Engines. Jest on umieszczony w folderze głównym instalacji, a znajdują się w nim pliki, które mają za zadanie obsługiwanie konkretnych linkowanych miejsc. Każdy z nich posiada w sobie sporo informacji – rozpoznające dany skrypt, przeprowadzające rejestrację konta, dodawanie wpisu. Mają także informacje o weryfikacji linków.